Archiwum dla WOŚP

09_serce_skrzydla_podglad

Uważam, że należy mieć marzenia. To początek rzeczy dobrych i pożytecznych. W moim przypadku marzenia spełniły się kilka razy: gdy zostałem administratorem strony Budki Suflera, gdy Archiwum wyszło drukiem, gdy stworzyłem Multimedialną Encyklopedię Budki lub gdy poznałem Leszka Gnoińskiego – to oczywiście te zawodowe tematy.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy jakie konsekwencje niosą spełnione marzenia. Gdybym nie poznał Leszka nie poznałbym Kamila Wicika, który przeniósł Archiwum na anteny Radia Gdańsk i Trójki – nie mówiąc już o tym, że to po prostu fantastyczny człowiek z sercem na dłoni.

okladka-v2

Zabierając się za skład ostatniego wydania mojej książki pomyślałem, że fajnie by było gdyby tym razem zrobić coś więcej, pomóc komuś. Poprzez Agnieszkę z Budki Suflera skontaktowałem się z Bartkiem Stolarkiem z WOŚP. Poprosiłem o wypożyczenie egzemplarza płyty winylowej Suflerów z Woodstock. Pomysł był taki, by stworzyć specjalne wydanie książki na 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z tą płytą na okładce. Spodobało się i kurier dostarczył płytę w mgnieniu oka.

Po drodze wydarzyło się wiele cudownych rzeczy. Pierwszy raz w życiu dostałem stypendium i to od dwóch podmiotów: Prezydenta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Gdy musiałem część z tych pieniędzy wydać na rachunki (ciężkie jest życie autora) pomocą przyszedł totolotek i wygrana pozwoliła uzupełnić braki 🙂 Michał Guździk stworzył nowe, najlepsze logo Archiwum. Później namówił Marka Puszcza, by ten zrobił zdjęcia na okładkę. Kamil Wicik utorował drogę bym mógł zaprezentować książkę na Festiwalu Jarocin 2016 w słynnym Spichlerzu Polskiego Rocka. Co chwila Pani Betty Gatoudi dzwoniła z Drukarni Sowa, że jeszcze udało się obniżyć cenę za druk, a na portalu PolakPotrafi.pl suma zbiórki rosła jak na drożdżach! Biorąc to całe dobro jakie mnie dotknęło chciałbym aby jego część przelała się dalej na bardziej potrzebujących.

22_25_kolor_podglad

Najnowsze wydanie Archiwum Polskiego Rocka ma dwa tomy i płytę DVD. Specjalne wydanie na aukcje WOŚP będzie jednym dużym tomiszczem ze specjalną okładką ze słowami Jurka Owsiaka. Do sprzedaży trafi tylko 10 egzemplarzy, które pomoże wydać zaprzyjaźniona z APR Klinika Vivadental.

I tutaj kolejne marzenie spełniło się. Mogłem sam wydrukować 10 sztuk i przekazać Jurkowi, ale wolałem poddać się ocenie idola. Okazało się, że moja praca przypadła mu do gustu, napisał tekst i zezwolił na użycie oficjalnego logo zbiorki! Czy można chcieć coś więcej? Jestem szczęśliwym człowiekiem, a będę jeszcze bardziej gdy wszystko sprzeda się za duże pieniądze. Pamiętajcie, że każda złotówka pójdzie na leczenie dzieci i seniorów. Każda, bo tu nie ma mowy o udziale w zysku czy innych wytrychach.

wosp_lukasz_widziszowski_lcs_1739-2Jakie to szczęście, że w dobie tak zwanej kopii bezpieczeństwa i płyt CD pomazanych flamastrem, bo przecież wszystko jest do ściągnięcia, czytaj spiratowania, komuś się jeszcze chce zebrać w jedno to, co było i jest nadal legalnie wydawane przez firmy fonograficzne i zapaleńców, którzy chcą podtrzymywać dobre tradycje, aby artysta znalazł się na dobrze przygotowanym nośniku. Dwa tomy ogromnej dokumentacji muzycznego rock?n?rolla, w których znajdziecie także rock?n?rollową cząstkę Fundacji Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. Z tego faktu jesteśmy piekielnie dumni i dzięki tym, którzy sięgają z półek sklepowych po nasze płyty, możemy ciągle wydawać kolejne i dzięki temu przez długi czas w domowym zaciszu możecie cieszyć się wspaniałymi woodstockowymi koncertami.

Jurek.

Dodaj komentarz