Archiwum Polskiego Rocka 1961 – 2016

Archiwum Polskiego Rocka, to jedyny w swoim rodzaju katalog polskich płyt z muzyką rockową, które zostały wydane w latach 1961 – 2016. Dwa tomy (pierwszy 606 stron, drugi 550 stron) zawierają pełny opis dyskografii ponad 800 zespołów czyli blisko 8700 płyt. Dodatkowa płyta DVD zawiera ponad 20000 skanów płyt, okładek, labeli i innych elementów wydawnictw.

Archiwum Polskiego Rocka 1961 - 2016 TOM I

?Archiwum??, to kompendium wiedzy zarówno dla kolekcjonerów jak i dziennikarzy muzycznych. Zawiera pełne informacje na temat dyskografii polskich zespołów. Opis pierwszego wydania oraz wszystkich następnych wraz z informacjami o bonusach. Każda metryka płyty zawiera numer katalogowy, numer kodu kreskowego (jeżeli istnieje), możliwie dokładną datę wydania, a także nośnik i rodzaj opakowania. W miarę możliwości spis utworów poszerzony jest o czas trwania piosenek. Ze spisu muzyków każdy dowie się na czym grali opisani muzycy.

Archiwum Polskiego Rocka 1961 - 2016 TOM II

Płyty to nie tylko piosenki i muzycy je tworzący. To także nierzadko piękna szata graficzna. Do dziś udało mi się zebrać zbiór ponad 20000 zdjęć okładek i lejbli płyt. Przez ostatnie lata uświadomiłem sobie, że nawet drobne zmiany w projekcie mogą mieć kolosalne znaczenie dla kolekcjonerów.

Aby zobaczyć jak wygląda przykładowy rozdział wystarczy ściągnąć ten plik

Archiwum Polskiego Rocka – Recenzje

Krzysztof Skiba

To pomocny rarytas, coś w rodzaju książki adresowej przydatnej dla wszystkich szperaczy, kolekcjonerów i dziennikarzy interesujących się i piszących o muzyce rockowej i pokrewnych gatunkach.

Krzysztof Skiba

Markowski Sygitowicz - Markowski Sygitowicz

Kilkuletnia, benedyktyńska, perfekcyjna praca młodego człowieka. Gdybym w swojej był równie sumienny, Rolling Stonsi byliby supportem przed nami.

Grzegorz Markowski

archiwum-polskiego-rocka-web-08

Trzeba niezwykłego oddania i cierpliwości, aby zgromadzić w tak solidny sposób, tak wielką ilość danych. Z pewnością nie jeden raz będę korzystał z tej lektury. Gratulacje dla autora!

Grzegorz Kupczyk

Leszek Gnoiński

Gdy zobaczyłem stronę Daniela, pomyślałem, że niezły z niego kozak, skoro podjął się zadania archiwizowania fonografii polskiego rocka. Zaraził mnie swoją pasją, dlatego zacząłem mu pomagać i kibicować.

Leszek Gnoiński

Piotr "Peter" Wiwczarek

Niewielu poznałem na świecie pasjonatów takiego formatu. Daniel Wolak podjął arcytrudny temat skatalogowania całej historii polskiej nowożytnej muzyki rockowej (a może nawet lepiej: rozrymuzyki polskiej w ogóle). Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy, cierpliwości i dociekliwości tak wielkiego Fana Muzyki.

Piotr „Peter” Wiwczarek

Piotr Pawłowski

To pozycja obowiązkowa dla takich świrów jak ja, którzy lubią wiedzieć kto dograł przeszkadzajki w czwartym utworze ze strony B bez względu na to, w którym roku powstała płyta i jaki gatunek muzyczny raczy zawierać!

Piotr Pawłowski

Krzysztof "Grabaż" Grabowski

Daniel Wolak jest jak egipski skryba – pilny i skrupulatny oraz – podobnie jak Komisarz Przygoda – szczególarz niezłomny. Mimo że polski rock jest od dawna w odwrocie – Wolak – podjął się jego archiwizacji – niczym pozytywistyczny heros – płyta po płycie, piosenka po piosence, ziarenko po ziarenku … Ręce same klaszczą!

Krzysztof „Grabaż” Grabowski

Bogusław Pluta (dyrektor OZZ ZPAV)

Niewiele znam osób, które o polskim rocku, a w zasadzie ogólnie o polskiej muzyce rozrywkowej wiedzą tyle co Daniel, i, co ważniejsze, chcą się tą wiedzą dzielić. Archiwum, jakie Daniel robi od wielu lat nie ma żadnego analogu w Polsce i jego rozwój jest projektem, który wspieram, i do tego wsparcia Was też zachęcam.

Bogusław Pluta (dyrektor OZZ ZPAV)

Oba tomy są do nabycia w sklepie autora! Kliknij na ten link i zakup swój egzemplarz!

Dodaj komentarz